WordPress’te iletişim formları, otomatik sistem epostaları gibi hem yönetici hem de kullanıcılara gönderilecek tüm eklentilerin düzgün çalışabilmesi için SMTP mail eklentisini kullanmak gerekiyor. Eklentiler arasında yeni farkettiğim WP SMTP eklentisinden bahsedeceğim.

Eklenti ayarları oldukça basit. Daha önce SMTP mail kullananlar kolayca yapacaktır. Eklentinin bir güzel yanıda siteniz üzerinden gönderilen tüm mail kayıtlarının tutulması. Bunun ne faydası var diye soracak olursanız, siteniz aracılığıyla hangi formlar gönderilmiş, hangi formlar gönderilirken hata oluşarak yerine ulaşmamış, diğer eklentilerden otomatik gönderilen formlar varsa bununda farkında olmanızı sağlayacaktır.

Gelelim eklentinin kurulum ve ayarlarına;

Eklentiye wordpress eklenti kütüphanesinden ulaşabilirsiniz veya buraya tıklayarak eklenti sayfasına bakabilirsiniz.

WordPress SMTP eklentisini kütüphaneden “Şimdi Kur” ve ardından “Etkinleştir” seçenekleriye aktif hale getirebilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra ayarla aşağıdaki gibi olacaktır.

Ayarlarınızı “Save Changes” tuşuna basarak kayıt yaptıktan sonra aşağıdaki form aracılıyığla çalışıp/çalışmadığını test edebilirsiniz. Eğer e-posta gelirse ayarlarınız doğrudur, e-posta gelmezse bir yerde hata yapmışsınız demektir tekrardan bir göz gezdirin.

“Send Text” tıkladıktan sonra e-postanıza mail gelirse sorun yok demektir.

Bu aşamadan sonra eklentinin diğer bir kullanım alanına bakalım.

Daha önceki yazımda smtp mail için bir başka eklentiden bahsetmiştim. Bu eklentiyi yeni kullanmaya başladım ve ilk izlenimlerim olumlu yönde. Bu sebeple sizinle paylaştım. Soru ve önerilerinizi yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Sonraki İçerikAkıllı Telefon Seçimini Neye Göre Yapmalıyız?
Acil Serviste görev yapan teknoloji tutkunu bir sağlık çalışanıyım. Gündüzleri hayat kurtarıp geceleri kod yazıyorum ;) Tecrübelerimi, edindiğim bilgileri burada paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın